Децата могат да бъдат некооперативни, игнорирайки инструкции и правила, а ние непрестанно да напомняме и повтаряме, но без резултат. Могат да бъдат импулсивни, без да обръщат внимание на думите и предупрежденията ни. Да не спазват правила и граници. Да викат, крещят, да ни игнорират. Всичко това наранява отношенията родител-дете, създава стрес и за двете страни и може да доведе до срив в семейната атмосфера.
Ние вярваме, че родителите са социални лидери, които формират следващото поколение на страната.
Всичко започва у дома и затова наше задължение е да подхранваме, укрепваме и върнем отговорността на родителите за възпитанието на следващото поколение.
Как да изградим моста на взаимноотношения с детето си?
Как да изградим свързаност и сигурност на детето си?
Разбираме ли какво ни казва детето чрез емоциите си?
Как да научим децата на полезни навици през желанието?
Как да различим безпокойството на детето и чувстото му на сигурност от обикновен каприз?
Как се справяме в критични ситуации?
Познаваме ли етапите от детското развитие и свързаните с него поведение?
Станете част от груповото ни обучение за родители и нека заедно открием отговорите на тези въпроси и много други!
Програмата предлага на участниците ……месечен цикъл от ….. сесии, които включват: кратки лекции, презентации, образователни филмчета, дискусии и работа в малки групи заедно с психолог и педагог. Ранното детство е уникален етап в човешкия живот, в който се полагат основите на здравето, ученето, поведението и личностното развитие. Това, което преживяват децата през тези ранни години, има дълготрайно влияние върху индивидуалното им благополучие през целия живот.